ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Hospitace německých přátel >

Hospitace německých přátel


Datum konání:
18.04.2018 - 25.04.2018

Místo konání:
Střediska Arkadie


V uplynulých dnech proběhla další akce v rámci projektu, realizovaného Arkadií o.p.s. ve spolupráci s partnery z Polska a Německa, spolufinancovaného z programu Evropské unie ERASMUS+ aktivity Strategická partnerství. Předmětem tohoto projektu je výměna zkušeností se zaměstnáváním lidí se zdravotním postižením.

Uskutečnily se hned dvě hospitační návštěvy v jednotlivých střediscích Arkadie.  Kolegové z partnerské organizace Lebenshilfe "Altmark-West" Gardelegen si ve dvou skupinách, jejichž návštěvy navazovaly s víkendovou přestávkou, prohlédli prostory a činnost v obou budovách školy Arkadie, chráněné dílny Arkadie v Úpořinách a Krupce a také denní stacionáře a další sociální služby. "Nejedná se jen o zdvořilostní návštěvy, ale o hospitační setkání, při kterých dochází k vzájemné výměně zkušeností a přebírání dobré praxe. Jsme rádi, že máme i našim německým kolegům co ukázat a čím je obohatit," doplňuje význam setkání projektový manažer Karel Klášterka.

Součástí návštěv byla také oddechová část, kdy obě skupiny absolvovali prohlídku města s průvodkyní, zahráli si bowling nebo navštívili lesní školku v Proboštově. Projekt pomalu míří do finiše účastí zástupců Arkadie na mezinárodní grilovací olympiádě koncem května v Polsku a závěrečnou konferencí v červnu v Teplicích.

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.