ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Grilovací olympiáda >

Grilovací olympiáda


Datum konání:
22.05.2018 - 25.05.2018

Místo konání:
Swierzawa - Polsko


V uplynulých dnech proběhlo již XVI. setkání v rámci projektu E.B.A.M.B - tj. "Výměna zkušeností v odborném vzdělávání a přípravě na práci osob se zdravotním postižením", financovaného z prostředků EU v programu ERASMUS+, aktivity Strategická partnerství, tentokrát v polské Zlotoryji. Organizátoři z polské organizace PCPR, jednoho z partnerů projektu, připravili pestrý program.  Jeho hlavní součástí byl již 11. ročník mezinárodní soutěže v grilování.

                Soutěže, určené osobám se zdravotním postižením, se zúčastnilo 8 týmů z Polska, 2 týmy z Německa a 2 týmy z Čech. Nově zapojenými soutěžícími byli zástupci možného budoucího projektového partnera, sdružení Neratov v Orlických horách. Při stále se zvyšující kvalitě připravovaných pokrmů a vyzdobených stolů zvítězil již podruhé za sebou tým partnera projektu, Lebenshilfe z německého Gardelegenu. "Musíme uznat, že jejich práce byla letos opravdu nejlepší a na nás ‚zbyla‘ bramborová medaile," konstatuje hlavní trenérka ‚grilovacího‘ týmu, jinak ekonomka Arkadie, Mirka Horová.

                Kromě této akce, na kterou se osoby se zdravotním postižením se svými asistenty připravují více než tři měsíce, absolvovali účastníci setkání také celodenní návštěvu města Wroclawi spojenou s prohlídkou místní ZOO s novou atrakcí Afrikarium. Další akcí připravenou organizátory byla komentovaná prohlídka města Zlotoryja spojená s výstupem na věž kostela. 

                Všem zúčastněným se u polských přátel moc líbilo a v Arkadii vrcholí přípravy na závěrečnou konferenci projektu, která se uskuteční již 13. června v Teplicích.


Více fotografií najdete zdeVytvořila společnost NEXU, s.r.o.