ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Gastroden a snídaně s Knaufem >

Gastroden a snídaně s Knaufem


Datum konání:
27.11.2014

Místo konání:
Teplická Hotelová škola a středisko Arkadie Krupka


Ve chvíli, kdy byl na teplické hotelové škole zahajován tradiční Gastroden, usedali v několik kilometrů vzdálené Krupce ke společné snídani staří přátelé. Společným jmenovatelem obou událostí bylo nejen jídlo, ale také účast Arkadie.
            Na Gastrodni tradičně nabídli zaměstnanci a klienti Arkadie návštěvníkům této věhlasné akce výrobky chráněných dílen a žáci speciální školy Arkadie pod vedením svých učitelů předvedli zdobení perníčků (v souladu s tématikou Gastrodne stylizovaných do jaderniček), ale také výrobu vánočních dekorativních předmětů. Stánek Arkadie byl tak říkajíc „na ráně“ a tak se s prací Arkadie seznámili snad všichni návštěvníci akce.
           
Ta druhá akce byla podstatně komornější. K dalšímu společnému setkání došlo mezi necelou desítkou zaměstnanců dlouholetého sponzora Arkadie, krupské firmy Knauf Insulation a klientů a zaměstnanců krupského střediska Arkadie. Společný den začal snídaní, která byla ve společné režii obou partnerů. Klienti sociálně terapeutických dílen Arkadie se postarali o čaj a kávu, přátelé z Knaufu doma napekli a tak by stoly svou pestrostí nedělaly ostudu ani na zmíněném Gastrodni. Po snídani si hosté prohlédli prostory denního stacionáře, který poskytuje své služby klientům s převážně těžkým kombinovaným postižením. Zlatým hřebem prohlídky byla návštěva snoezelenu, speciálně upravené místnosti, ve které lze využít technické vybavení (světlo, zvuk, povrch materiálů) k multismyslové stimulaci klientů. Právě na vybavení tohoto speciálního terapeutického pracoviště přispěl právě Knauf Insulation.
            Zatímco si hosté prohlíželi stacionář se snoezelenem, připravili klienti sociálně terapeutických dílen pod vedením ergoterapeutky Petry Kalašové pomůcky a materiál pro výrobu keramiky. Společně pak s přáteli s Knaufu vyráběli, vzhledem k přicházejícímu adventu, zejména anděly. Tady měla hlavní slovo Petra Kalašová, která dbala na dodržení technologie. Vzhledem k tomu, že teď musí andílci odpočívat, aby se před vypálením zbavili vody v hlíně obsažené (ta by je v peci roztrhala), nastane přestávka. Do vánoc ale doputují andělé na vánočních domácností svých tvůrců. Ti už tou dobou budou určitě vymýšlet setkání na běžkách. Spolupráce Knaufu a Arkadie má skutečně mnoho podob.

  Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.