ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Festival integrace SLUNCE >

Festival integrace SLUNCE


Datum konání:
06.11.2018

Místo konání:
Palác Akropolis, Praha


          Již více než deset let se zúčastňují dramatické či hudební soubory Arkadie festivalu integrace SLUNCE v pražském paláci Akropolis. Některé roky sem jsou zváni mladí kumštýři dvakrát, na jarní i podzimní část festivalu. Letos se poprve zapojily do programu soubory dva. Tradičně pobavili svým dětským punkem REV!VALové, svou pohádkou o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém debutovali klienti stacionáře na Novoveské. Dlužno říci, že obojí úspěšně.
          REV!VALové jsou takřka profíci, na výčet jejich vystoupení v Akropoli by nestačily prsty jedné ruky. A není to zdaleka jediné pražské jeviště, které si vyzkoušeli, ať už jde o vltavskou Náplavku či festival Mezi Ploty v bohnické psychiatrické nemocnici. Vyzkoušeli si i "prkna, která znamenají svět" v ikonickém Dejvickém divadle.
          Debutující soubor stacionáře tvořilo 15 klientů a 7 asistentů. Ti si zkusili stát na prknech kamenného divadla poprvé. Doprovodili je i 3 kamarádi ze stacionáře, kteří byli jako alternující náhradníci pro případ nenadálé události. "Přes první nejistotu se všichni rychle zorientovali v neznámém prostředí a vydali ze sebe to nejlepší, co v nich bylo," říká Zuzka Nétková, vedoucí stacionáře, tady v roli režisérky. "Repliky a písničky sklidily zasloužený potlesk, atmosféra byla příjemná."Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.