ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Festival integrace SLUNCE >

Festival integrace SLUNCE


Datum konání:
15.05.2018

Místo konání:
Palác Akropolis Praha-Žižkov


                Pražský palác Akropolis hostí dvakrát v roce Festival integrace SLUNCE. Na jaře a na podzim se tu po celý týden setkávají lidé se zdravotním postižením, od malých po velké, se zdravými, na workshopech či hudebních a tanečních vystoupeních. Součástí festivalu je i výstava, mapující divadelní tvorbu ve specifických skupinách, zaměřených na spolupráci lidí s mentálním postižením a profesionálních umělců, studentů a pedagogů. Každoročním účastníkem programu, většinou jarní i podzimní části festivalu, je i teplická Arkadie. V posledních letech ji reprezentuje kroužek REV!VAL, zájmový útvar 1.stupně ZŠ a PrŠ Arkadie o.p.s.

                Stejně jako v minulých letech se do Prahy s účinkujícími vypravil autobus spolužáků s pedagogickým doprovodem, aby je při jejich vystoupení podpořil. „Během dopoledne jsme měli možností shlédnout několik vystoupení žáků speciálních škol, z nichž se nám nejvíce líbila minimalisticky zpracovaná pohádka O Popelce,“ říká Zuzka Potočková, jedna z dospělých protagonistů souboru. „Kroužek REV!VAL zahrál svůj tradiční repertoár a rozpohyboval přítomné diváky v sále. I přes technické obtíže, které tentokráte naše vystoupení provázely (rozbitá elektrická kytara), jsme koncert nakonec dohráli do konce a vysloužili si sladkou odměnu v podobě potlesku a pytlíku bonbonů, za což moc děkujeme.“

                Na zpáteční cestě si děti udělaly výlet do Velemína na veliký statek, kam je pozvala maminka spolužáka Tomáše Skalického. Prohlédly si statek, na kterém se vedle běžných domácích zvířat setkaly netradičně s muflony a daňky, které zde chovají. „Paní Skalická nás ochotně provedla a připravila pro děti milé pohoštění, což jsme upřímně obdivovali vzhledem k hojnému počtu, v jakém jsme se návštěvy účastnili,“ říká Zuzka. „Výlet se vydařil, rodině Skalických moc děkujeme za pozvání.“  Poděkování patří rozhodně i dětem a jejich pedagogům za vzornou reprezentaci Arkadie.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.