ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Exkurze studentů PrŠ v rámci programu Přechod ze školy do života >

Exkurze studentů PrŠ v rámci programu Přechod ze školy do života


Datum konání:
07.10.2011

Místo konání:
SOŠ Trmice


Za pár měsíců bude čekat studenty Praktické školy Arkadie absolvování závěrečných zkoušek. Už nyní je ale čas přemýšlet nad tím, jakou cestou se po ukončení školy budou chtít vydat. Většina studentů by chtěla pokračovat ve studiu v odborných učilištích. Jednou ze škol, která nabízí několik oborů dalšího vzdělávání je Střední škola Trmice. A právě sem se studenti Praktické školy jeli v pátek 7.října 2011 podívat. Doprovod třem studentům dělali jejich rodinní příslušníci, kteří si také rádi prohlédli školu, ve které by jejich děti mohly studovat.

Měli možnost vyslechnout si jaké obory škola nabízí, jak studium probíhá, dozvěděli se bližší informace o odborných praxích a seznámeni byli také s nabídkou volnočasových aktivit. Největší zájem byl ze strany studentů o obor stravovací a ubytovací služby a pečovatelské služby.Více o programu Přechod ze školy do života zdeVytvořila společnost NEXU, s.r.o.