ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Exkurze do České televize >

Exkurze do České televize


Datum konání:
23.11.2012

Místo konání:
Praha


Autobus dětí ze „školičky“ Arkadie na Valech a jejich pedagogů se vydal na vskutku nevšední návštěvu. Jeli totiž přímo na Kavčí Hory, do sídla České televize.
                Na „Kavky“ ale nejeli přímo. Jedna z asistentek a autorka fotografií, Zuzka Potočková, říká: „Výlet do Prahy jsme zahájili obědem v restauraci U Kozlíka poblíž Vyšehradu. Všem chutnalo a chovali se bezvadně. Teprve potom jsme se vydali na Kavčí Hory.“ Následovala skvělá exkurze po interiérech České televize. „Viděli jsme natáčecí studia, kde se připravují pořady Kouzelná školka a Studio Kamarád, největší studio, kde se točí např. Zázraky přírody, Pošta pro tebe apod.“ pokračuje Zuzka. Velikým zážitkem pro všechny byla bezprostřední účast na skutečném natáčení zábavného pořadu s Martinem Dejdarem. Všichni museli být v naprostém klidu, což byl pro některé děti téměř nadlidský výkon. Přestože nedokázali nevyrušit napoprvé, měl pro ně režisér pochopení a záběr pak, za přítomnosti dětí, už úspěšně zopakoval. Nakonec měli možnost vyzkoušet si natáčení se skutečnou filmovou kamerou.
                Celý výlet se velmi vydařil. Zvláštní poděkování patří dvojici průvodců po České televizi: paní Moravcové a panu Adamcovi, dlouholetým zaměstnancům ČT, kteří k dětem byli velmi laskaví a trpěliví.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.