ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Drakiáda s Knaufem >

Drakiáda s Knaufem


Datum konání:
09.10.2013

Místo konání:
Středisko Arkadie - Úpořiny


Další ze společných akcí Knauf Insulation a Arkadie znovu potvrdila, že vztah mezi oběma partnery není jen vztahem sponzora a obdarovaného (to samozřejmě také), ale vztahem přátel, kteří si dokáží užít i legrace. Tentokrát to byla „drakiáda“ v Úpořinách.

                Aby byla drakiáda opravdu pestrá, vyhlásili organizátoři hned dvě kategorie – draci létající a draci nelétající. Draci létající se se svými majiteli a konstruktéry po prezentaci přesunuli na kopec, aby soutěžili, který z nich vyletí výš. A tady nastal problém; vítr se rozhodl, že nebude foukat. A protože fyzikální zákony jsou neúprosné, museli sílu větru nahradit co nejrychlejším během sami konstruktéři. Draci kupodivu létali, jen k jejich úspěchu musela vedle konstruktérské zdatnosti (někteří ovšem konstruktérskou zdatnost přenechali komerčním výrobcům) přispět i fyzička majitele. To draci nelétající, ale hlavně jejich tvůrci, to měli jednodušší. Vítr nepotřebovali, o jejich úspěšnosti rozhodla nápaditost a dovednost výtvarníků. Hodnotící komise měla opravdu z čeho vybírat. „Bojovali mezi sebou: drak upečený jako pudinkový koláč, keramický mozaikový drak, papíroví draci nelétaví - výtvarně moc pěkně vyvedení“, říká Zuzka Potočková, která na drakiádě doprovázela malé školáky. Po soutěži se všichni sešli v Krčmě na statku, kde bylo pro účastníky připraveno občerstvení v režii Knaufu, ale hlavně vyhlášení vítězů.

                Mezi létajícími draky se nejlépe umístil drak Michala Töröka ze školy Arkadie (rozuměj: Michal nejlépe zastoupil stávkující vítr), na místě druhém se svým drakem uspěli klienti denního stacionáře v Krupce a na třetím místě klienti rehabilitační dílny, rovněž z Krupky. Krupští a školáci byli úspěšní i v kategorii draků nelétajících, „krásných“. Jen si to trochu prohodili: nejkrásnějšího draka vytvořili v rehabilitačních dílnách v Krupce, druhý nejhezčí byl drak krupského stacionáře a na místě třetím se umístil drak školáků z Archy – 2.stupně školy a praktické školy.

                Spolupráce s firmou Knauf Insulation je pro Arkadii zásadní. Knauf patří mezi nejvýznamnější sponzory a jeho někteří jeho zaměstnanci mezi nejvěrnější přátele Arkadie.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.