ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Dobrovolnický den firmy Sanofi >

Dobrovolnický den firmy Sanofi


Datum konání:
17.05.2014

Místo konání:
Chráněné dílny Prosetice


                Dobrovolníci firmy Sanofi pomohli v rámci Mezinárodního dne firemního dobrovolnictví v chráněných dílnách Arkadie. Dobrovolnický den si posunuli ze všeobecně vyhlášeného pátku na sobotu, takže dobrovolnické aktivitě obětovali svůj volný den. Snad proto, že nepřijeli do anonymního prostředí, ale do neziskové organizace, kterou část z nich znala, protože zde pomáhali už při podzimním dobrovolnickém dni své firmy. Tehdy zateplovali skladovou halu a nyní přijeli v práci pro Arkadii pokračovat.

                Dnešního dobrovolnického dne se zúčastnilo 15 dobrovolníků, při práci jim pomáhalo i 8 dětí, které s nimi přijely a vyzkoušely si jaké to je pomáhat druhým. Vzhledem k tomu, že má firma svá pracoviště po celé republice, byli někteří účastníci této aktivity opravdu zdaleka. Vedle teplických přijeli i dobrovolníci z Českých Budějovic nebo Brna. Pak už zbývalo jen rozdělit si práci. Nejvíce práce bylo z oboru natěračského: Pokračovalo na podzim započaté natírání radiátorů, nátěr dostala i podlaha v již zmíněné skladové hale a nový kabát dostala i vstupní vrata, nájezdy haly i do dílen a bouda na kompresor. Tady přišla vhod pomoc, kterou poskytla firma Schomburg v podobě nátěrových hmot, poskytnutých se slevou. Malí pomocníci se zatím pustili do rozebírání plastových víček, určených k recyklaci.  „Báli jsme se počasí, protože byly naplánované i práce venku,“ říká vedoucí chráněné dílny Pavel Hronek, „sice sprchlo, ale nakonec se udělal pořádný kus práce.“ Oběd byl zajištěn v „Krčmě na statku“ v Úpořinách, kde si také hosté prohlédli keramickou chráněnou dílnu a měli možnost nakoupit si výrobky této dílny.

                Spolupráce s firmou Sanofi má více podob. Poté, co se někteří zaměstnanci seznámili při podzimním firemním dobrovolnickém dni s Arkadií, přesvědčil jeden z nich, Tomáš Bartoš, manažer pro řetězce Zentivy ze skupiny Sanofi, v podnikovém projektu Slova nestačí, své spolupracovníky o užitečnosti činnosti Arkadie a zajistil tak pro ni ve vnitropodnikovém hlasování dar firmy ve výši

20 tisíc korun. I dnešní setkání naznačilo možnosti další spolupráce, pravděpodobně na podzim se uskuteční další dobrovolnický den, ještě je stále co natírat.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.