ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Dobrovolnický den firmy Sanofi >

Dobrovolnický den firmy Sanofi


Datum konání:
16.11.2013

Dobrovolnictví je jednou z důležitých aktivit, které pomáhají neziskovému sektoru. Také Arkadie má řadu přátel, kteří ji pomáhají bez nároku na odměnu. Vedle dobrovolné pomoci jednotlivců je významnou pomocí také dobrovolnictví firemní. Prostředníkem těchto aktivit je mimo jiné portál zapojimse.cz, díky němuž se k firmám, které takto Arkadii dobrovolnou prací svých zaměstnanců pomáhají, připojila svým dobrovolnickým dnem také firma Sanofi. Čtyři zaměstnanci této firmy, které posílilo i několik rodinných příslušníků, obětovali pro Arkadii minulou sobotu.

            V technických chráněných dílnách v Proseticích vznikla v minulých týdnech za podpory úřadu práce nová skladová hala, kterou je třeba zateplit. Právě do této práce se pustili dobrovolníci ze Sanofi spolu s několika zaměstnanci chráněných dílen.  Izolační materiál, který věnoval významný sponzor Arkadie – Knauf Insulation, aplikovali dobrovolníci na vnitřní stěny pláště haly, ženy pak jako bonus ještě pomohly završit rekonstrukci sociálně terapeutické dílny nátěrem těles ústředního topení. Do pomoci se zapojily i dcery jedné z dobrovolnic, které spolu s pracovnicemi chráněné dílny pomohly při demontáži víček a třídění materiálu z nich. Zkrátka, kdo měl v tu sobotu v dílnách ruce, přiložil je k dílu. To platí i pro přípravu občerstvení pro dobrovolníky, které se ujali zaměstnanci chráněné dílny.

            „Udělal se pořádný kus práce“, říká Pavel Hronek, vedoucí chráněné dílny, „stěny jsme pokryli izolací do výše dva a půl metru. Akce se našim novým přátelům ze Sanofi moc líbila a přislíbili pomoc při dokončení zateplení v průběhu prosince“. Dobrovolnictví má vedle vykonané práce i další, přidanou hodnotu. Tou je vzájemné poznání lidí z většinové společnosti s lidmi, kteří si zaslouží pomoc ostatních. Tato hodnota byla tentokrát vskutku naplněna. V příslibu další pomoci je i náznak možné další spolupráce.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.