ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Den tvořivosti >

Den tvořivosti


Datum konání:
24.05.2018

Místo konání:
Zahrada ZŠ a PrŠ Arkadie, o.p.s.


               Již potřetí uspořádala Arkadie spolu s teplickým Lions Clubem pro děti a jejich rodiče či prarodiče tvořivé odpoledne, kterým s týdenním předstihem oslavili Mezinárodní den dětí.

                V areálu zahrady speciální školy Arkadie vznikla pro toto odpoledne desítka malých dílniček, dílem ukrytých pod známými modrými stánky, dílem pod střechou venkovní učebny. Další stanoviště byla pod širým nebem. Už u vchodu do areálu vítali přicházející členové Lions clubu v typických zástěrách s velkým znakem klubu. Každý dostal samolepku s logem Lionů a radu co si všechno mohou na jednotlivých stanovištích vyzkoušet. A bylo toho opravdu hodně. Od navlékání korálků do keramického polotovaru, přes zdobení košíčku dekupáží, či výrobu rámečku a řadu dalších technik až po potisk trička či výrobu placky se spínacím špendlíkem. Na venkovních stanovištích si mohli zkusit, že had není vůbec slizký, ale na ruce příjemně lechtá, udělat si obří mýdlovou bublinu či zkusit zatlouci hřebík. Při všech činnostech jim asistovali zaměstnanci Arkadie a studenti teplického gymnázia v bílých tričkách se znakem Arkadie.  Dodělaný výrobek byl poukázkou na výborný koláček vyrobený v teplické hotelové škole. A komu už se nechtělo tvořit, mohl si sednout a nechat se bavit. Rytmické tanečky předvedly děti z „malé“ Arkadie, dětský punk rozjel kroužek REV!VAL, svůj repertoár předvedl hudební soubor těch starších. Tady také skončili rodiče či prarodiče, pokud nepomáhali s tvořením nebo si nešli nakoupit ke stánku s výrobky chráněných dílen.
                Den tvořivosti je jednou z aktivit Lions Clubu, s další se návštěvníci této akce setkali hned u vchodu. Mohli totiž přispět libovolnou částkou na projekt „Lví očko“, který už od roku 2013 zajišťuje dětem z mateřských škol měření zraku, při němž jsou včas odhaleny oční vady. Těch bývá dlouhodobě okolo 20% a projekt umožňuje začít včas s jejich odstraňováním. „Tvořivé odpoledne spojuje už třetím rokem příjemné s užitečným,“ říká Ivan Růžička, člen Lions clubu a ředitel ZŠ a PrŠ Arkadie o.p.s.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.