ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Den pro zdravotně postižené na Matějské pouti >

Den pro zdravotně postižené na Matějské pouti


Datum konání:
01.04.2019

Místo konání:
Výstaviště Praha


            Jedno volné pondělí věnují již tradičně pořadatelé pražské Matějské pouti, ale také provozovatelé jednotlivých atrakcí, lidem s různými typy handicapu. Letos vyšel tento den na první dubnové pondělí, na první apríl. Celý areál holešovického výstaviště se v ten den naplnil lidmi na vozících, se slepeckými holemi, ale také žáky speciálních škol či dětmi z dětských domovů.

Mezi nimi se proplétali také skupinky zaměstnanců chráněných dílen, klientů sociálních služeb či žáků školy teplické Arkadie. Díky řadě asistentů, ať už z řad zaměstnanců nebo dobrovolníků, kteří jednotlivé skupinky doprovázeli, se bezpečně pohybovali v přeplněném areálu a užili si všech atrakcí, na které si troufli. „Mnozí měli zážitek i z toho, že na vlastní oči viděli prezidenta republiky, který v ten den Matějskou navštívil,“ říká Mirka Horová, organizátorka zájezdu, jinak vedoucí ekonomického úseku Arkadie. Vedle návštěvy řady atrakcí, na které měli přístup zdarma, šlo o dar organizátorů Matějské pouti, si mnozí dopřáli i typické pouťové dobroty, u stánků nakoupili perníková srdce nebo jiné pouťové sladkosti pro maminku či sourozence. Pak už jen cesta domů, autobusem plným švitoření o spoustě zážitků.

Návštěva Matějské pouti je jednou z akcí, které vyžadují maximální nasazení asistentů. Za svědomitou péči o svěřené klienty jim patří velký dík. Ten patří i obětavému řidiči Autobusové dopravy Jaroslav Sláma, Martinu Holanovi, který vozí účastníky našich akcí už tradičně.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.