ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Den pro zdravotně postižené na Matějské pouti >

Den pro zdravotně postižené na Matějské pouti


Datum konání:
24.03.2014

Místo konání:
Výstaviště Praha - Holešovice


                Stejně jako v minulých letech, vypravili se i letos klienti služeb Arkadie a žáci její soukromé speciální školy do Prahy, na Matějskou pouť. Na pondělek totiž organizátoři pozvali na pouť děti a mladé lidi s různými druhy postižení, pro která by pro většinu z nich bylo řádění na Matějské jen těžko splnitelným snem. A tak také Arkadie vypravila dva autobusy, plné dychtivých zájemců o kolotoče, houpačky, horské dráhy či domy hrůzy. Aby si atrakcí opravdu užili, nabídli jim je jejich provozovatelé gratis.

                „Počasí nám (skoro bych řekla tradičně) nepřálo, celou dobu pršelo a bylo chladno,“ říká jedna z doprovázejících asistentek, Zuza Potočková, „ přesto, jako by děti tuto nepřízeň vůbec nevnímaly, a s nadšením se vrhaly na různé lochnesky, labutě, strašidelné zámky či autodrom. Letos jsme na Valech (pracoviště s mladšími dětmi) ocenili, že se účastnila velká část rodičů spolu s dětmi, takže výlet byl zároveň takovým milým setkáním rodinných příslušníků (převážně maminek) a jejich ratolestí, včetně mladších sourozenců.“  Snad jedinou výhodu nepříznivé počasí přeci jen mělo, na jednotlivých atrakcích nebyla taková tlačenice jako v letech minulých a tak toho ti, kdo chlad a déšť překonali, stihli víc.

                I přes nepřízeň počasí proběhlo vše hladce a všichni odjížděli plni nevšedních zážitků. Společně doufají, že napřesrok nám bude jaro více nakloněno a konečně „zařídí“ i nějaké to sluníčko.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.