ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Den otevřených dveří >

Den otevřených dveří


Datum konání:
12.06.2012

Místo konání:
Bydlení Arkadie, Bratislavská 2008


Dovolujeme si Vás pozvat na den otevřených dveří, který se uskuteční dne 12.6.2012 od 10:00 do 18:00hodin v prostorách sociální služby Podpora samostatného bydlení Arkadie, na adrese Bratislavská 2008/1, Teplice (činžovní dům nad nemocnicí).

Tato sociální služba je určena lidem s mentálním a kombinovaným postiženími od 18 do 64let, kteří se chtějí naučit vše potřebné pro samostatné bydlení. Je poskytována terénní formou přímo v bytech uživatelů, které mají uživatelé buď ve svém vlastnictví, nebo je jim pronajat společností Arkadie. Součástí dne otevřených dveří bude i prohlídka bytů k pronájmu, které se nacházejí v sousedních domech.

Nabízíme pomoc se zvládáním běžných činností v domácnosti (vaření, praní, úklid), doprovod k lékaři, na úřady, hospodaření s penězi atd. Konkrétní pomoc se vždy odvíjí od aktuálních potřeb a přání každého uživatele.

Za poskytování služby a pronájem bytu se platí úhrada cca 3500Kč měsíčně.

Službu poskytujeme již od roku 2003, za tuto dobu se řada našich uživatelů zcela osamostatnila a nyní již naší pomoc nepotřebuje. Naší službu opustili v tomto roce také uživatelé Milan Křepela a Olina Hartychová. Službu využívali od listopadu 2008, naše podpora spočívala především v nácviku hospodaření s penězi, vaření, praní, žehlení, práce s počítačem, orientace na úřadech, návštěvy lékařů, zacházení se spotřebiči. Dnes jsou ve všech těchto oblastech zcela samostatní a naší pomoc potřebují jen občas, zejména v situacích, které jsou pro ně neznámé. Jsme na ně velmi pyšní a přejeme jim, aby se jim v samostatném životě dařilo.

Pokud máte zájem o další informace, kontaktujte prosím Bc.Petru Hauptmanovou, vedoucí podpory samostatného bydlení Arkadie, TEL:602 108 718, hauptmanova@arkadie.cz

Foto: Milan Křepela a Olina Hartychová ve svém novém bytě

 Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.