ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Den dobra v podání studentů 1.D ústeckého gymnázia. >

Den dobra v podání studentů 1.D ústeckého gymnázia.


Datum konání:
18.12.2014

Místo konání:
Denní stacionář Arkadie v Novoveské


Studenti ústeckého Gymnázia v Jateční ulici se rozhodli prohlásit 18.prosinec Dnem dobra. Každá třída si vymyslela aktivitu, která  někomu udělá radost. Třída 1.D se rozhodla strávit tento den aktivně s klienty denního stacionáře teplické Arkadie.

                Ve čtvrtek se 26 studentů se svými učitelkami Květou Řádkovou a Jitkou Novodomskou vypravili do jednoho ze dvou arkadijských stacionářů v Novoveské ulici. Začátek byl trochu rozpačitý; studenti si připravili několik písniček s hudebním doprovodem a domácí byli diváky. Při oplácení hudebního pozdravu osazenstvem stacionáře se ale hradba postupně prolamovala, studenti se přidávali, a přestože šlo o skupinu trochu nesourodou, nikomu to nevadilo. Po společném muzicírování dali studenti pod stromeček dárky, které přivezli. Pak už se společně vydali na prohlídku prostor stacionáře, při kterém klienti po svém hostům  vše vysvětlovali. S postavením stacionáře v kontextu celé Arkadie pak trochu odborněji studenty seznámila (vždyť někteří z nich určitě najdou v budoucnu své uplatnění v sociálních službách, zdravotnictví či ve speciální pedagogice) ředitelka Arkadie Lenka Machaloušová. Ta říká: „Když mě Jitka Novodomská se záměrem svých studentů seznámila, vůbec jsem netušila, jak může takové setkání probíhat. Jitka ostatně také ne. Výsledek nás obě mile překvapil. Už dneska víme, že to sice bylo setkání první, ale určitě ne poslední. A možná ani nebudeme čekat na vyhlášený termín Dne dobra. Třeba si ho uděláme i dřív.“ Den dobra prostě dopadl pro 1.D na jedničku.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.