ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Den dětí ve znamení udice a podběráku >

Den dětí ve znamení udice a podběráku


Datum konání:
01.06.2012

Místo konání:
Zámecká zahrada


Netradiční oslavu dne dětí připravili společně pro 30 žáků speciální školy Arkadie Knauf Insulation a teplická místní organizace Českého svazu rybářů.  Na rybníce v teplické Zámecké zahradě pro ně totiž uspořádali rybářské závody. Kolem rybníka uspořádali jednotlivá stanoviště a pak už děti pod asistencí rybářů navlékaly návnadu, nahazovaly udice, vytahovaly, měřily a zase pouštěly zpátky do vody perlíny, okouny, líny, kapry a amury.

Jediné co se organizátorům nepovedlo, bylo počasí, ale to jim děti rády odpustily. Po úvodní instruktáži hodinu rybařili a když už je déšť vyhnal, přemístily se i se svými hostiteli do hospůdky U opiček, kde se konalo vyhodnocení závodů a po něm i výborný oběd v režii přátel z Knaufu.

 Délky jednotlivých úlovků se sčítaly a když se vše vyhodnotilo stanula na stupni nejvyšším Denisa Kohlschütterová z Teplic, která nalovila celkem 111 cm ryb. Na místě druhém se umístil bystřanský Martin Dudek, ten nachytal 99 cm ryb a jen o „malou čudlu“ za ním, jak řekl jeden z rybářů, byl s 95 centimetry Patrik Rajtoral z Teplic. Všichni tři dostali překrásného keramického rybáře z chráněných dílen z Krupky a všichni účastníci akce hezkého keramického kapříka na památku.

Rybářský den dětí nebyl zdaleka první společnou akcí Knaufu Insulation a Arkadie, každoročně  se uskuteční dvě až tři velmi akční setkání. Spolupráce s teplickými rybáři je na počátku, ale určitě bude pokračovat. Vedle přátel z obou organizací patří dík i pedagogům školy a studentům, kteří jsou v Arkadii na praxi. Společně připravili dětem velmi pěkný zážitek.

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.