ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Den dětí s udicí >

Den dětí s udicí


Datum konání:
01.06.2018

Místo konání:
Proboštovský rybník


Již posedmé připravili členové teplické místní organizace Českého rybářského svazu spolu s krupskou firmou Knauf Insulation oslavu Mezinárodního dne dětí pro žáky speciální školy Arkadie u rybníka s udicí v ruce. Posledních pět let se místem této akce stal Proboštovský rybník.

                Patnáct kluků a děvčat za asistence členů rybářského svazu či rybářů z řad pedagogů školy obsadilo břeh Proboštovského rybníka, vybrali si návnadu a začali „nahazovat“. Na výběr jim rybáři připravili červy, šrot a housku. Jak dětem rybáři vysvětlili, lovili „na těžko“, kdy ryba sbírá návnadu ze dna, a „na plovačku“, při které se háček s návnadou vznáší pod hladinou díky splávku. „Letos nebylo tolik trofejních ryb,“ říká Jan Hrnčíř, sám vášnivý rybář, jinak asistent pedagoga školy Arkadie, „ale rozmanitost byla veliká. Na udicích dětí se ocitli okouni, líni, kapři, cejni, perlíni i plotice. Nejvíc brali na červy.“ Každý úlovek byl opatrně zbaven háčku, změřen a pak mu dal úspěšný rybář svobodu. A na jeho konto přibyly body odpovídající délce úlovku, které po sečtení vyjádřily rybářovu úspěšnost. Těch získal nejvíc Ondra Diepold a tak po zásluze zvítězil. Vedle toho se stala předmětem soutěže i největší ryba. Kapra dlouhého 49 centimetrů vytáhl Jirka Kolář, jen o tři centimetry kratšího kapříka vytáhla Terezka Verešová, nejúspěšnější mladá rybářka. Všem účastníkům soutěže pak předali keramické rybičky, vyrobené v chráněných dílnách Arkadie, předseda MO ČRS Teplice pan Lasík a člen rybářského svazu a ředitel Knaufu pan Brázda, duchovní otec tohoto dlouholetého projektu. Vítězové dostali i pěkné diplomy, keramické plakety a sladké odměny.

                Knauf Insulation, který pro klienty Arkadie spolupořádá v průběhu roku několik akcí, zajistil pro mladé rybáře i dobrovolníky z řad rybářů v průběhu dopoledne občerstvení (sluníčko vytvořilo atmosféru horkého léta a tak bylo nápojů třeba) a po vyhlášení výsledků výborný guláš. Poděkování si zaslouží jak rybáři z MO ČRS tak sponzoři z Knaufu i pedagogové ze školy Arkadie. Všichni společně připravili pro děti z Arkadie aktivní a neobvyklý dětský den.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.