ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Den dětí s udicí >

Den dětí s udicí


Datum konání:
16.06.2016

Místo konání:
Proboštovský rybník


                Není dětský den jako dětský den. Ten, který pro děti z Arkadie připravili rybáři z MO Českého rybářského svazu Teplice spolu s krupskou firmou Knauf Insulation byl sice posunut o dva týdny, ale byl tradiční a vskutku vydařený.  Tenhle Den dětí totiž probíhá už pátým rokem s udicí v ruce
u rybníka.

                Ten rybník byl stejně jako v loňském roce v Proboštově, mladých rybářů bylo patnáct a rybáři se jim věnovali příkladně. Pro všechny měli připraveny pruty a návnadu a zasvěcovali je do rybolovné techniky. O občerstvení se zase, hlavně výborným gulášem, postaral Knauf. Počasí přálo a tak malí rybáři pod vedením těch velkých nahazovali a nahazovali. A potom tahali a tahali. S těmi největšími kousky jim ti velcí museli pomoci. „Věřte, že takoví kapří kousci větší než 60 centimetrů umí předvést pořádné rodeo,“ říká Honza Hrnčíř asistent pedagoga a sám vášnivý rybář, který děti doprovázel. Užili si všichni, zvítězily ale tentokrát slečny rybářky.  Cenu za největší úlovek získala Bára Vítová, ta se právě musela popasovat s kapřím raubířem dlouhým 64 centimetrů a vítězství absolutní si zajistila Natálka Vernerová největším počtem ulovených ryb.
                Obě instituce, které dětem tento zážitek darovaly, spojuje jedna osoba. Tou je ředitel krupského závodu Knauf Insulation Jan Brázda. Rybářský Den dětí je ostatně jedním z jeho nápadů, kterými je spolupráce Arkadie a Knaufu „prošpikovaná“. Od společných závodů na běžkách v prvních měsících roku, přes společný výlet lodí a na kolech Labským údolím, rybářským Dnem dětí, společnou snídaní s navazujícím keramickým tvořením až po podzimní turnaj v kuželkách. Sponzorství Knaufu tím nabývá jiného rozměru, jde v pravém slova smyslu o přátelství.


Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.