ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Den dětí s Knaufem na rybách >

Den dětí s Knaufem na rybách


Datum konání:
29.05.2014

Místo konání:
Proboštovský rybník


                Stejně jako v minulých dvou letech, oslavili v předstihu žáci soukromé speciální školy Arkadie den dětí rybářskou soutěží, kterou pro ně připravila firma Knauf Insulation Krupka a teplická místní organizace Českého rybářského svazu. Po rybaření na rybníku v teplické Zámecké zahradě a ve Mstišově, nahodily děti letos udice do rybníku v Proboštově. Vše bylo tradiční, vzorná příprava akce pod velením Ing. Brázdy, duše celé akce, chutné občerstvení , ale bohužel i déšť, který pokaždé akci provázel. Jen ryby prý letos „braly“ víc.
                Jednotlivá stanoviště po obvodu rybníka byla označena tabulkami s čísly, na každém stanovišti byl vedle soutěžícího dítěte i trpělivý instruktor z řad rybářů, který předával soutěžícímu základní rybářské znalosti a malí rybáři se snažili, zahřívali se teplým čajem a někteří se ani nenechali nalákat na teplý, rybáři připravený gulášek.  Každou chvíli se ozývalo vykřiknutí „další“ a přivolávání rozhodčího a zapisovatele. Délka ulovených ryb (spíše rybek) se sčítala a celkový součet byl rozhodující pro umístění. Zabral ale i pořádný kapr lysec, kterého musel mladé rybářce pomoci vytáhnout ing.Brázda s podběrákem. Ten vynesl Kristýně Vojtíškové z Oseka diplom za největší ulovenou rybu. Nejvíc centimetrů v součtu dosáhl a tím se umístil na prvním místě Vlastík Novotný z Bíliny, druhý byl Ondra Diepold z Teplic a třetí Tomáš Müller z Bořislavi. Výherci dostali krásné keramické rybáře, vyrobené v chráněných dílnách v Krupce, všichni pak keramickou rybičku z téže dílny a diplom Českého rybářského svazu.  „Letos se podařilo nachytat mnoho ryb, oproti loňskému roku, který malým rybářům tak nakloněn nebyl,“ říká jedna z doprovázejících asistentek, Zuza Potočková, „ tak si přišli na své i ti úplní začátečníci a ti, kteří byli na rybolovu poprvé. I těm se podařil alespoň jeden úlovek a upřímně se z něho radovali až do konce rybolovu a určitě i dál“. Vedle dětí, které soutěžily, se k rybníku přijeli podívat i klienti teplického stacionáře, už „dospěláci“, takže pro ně den dětí „neplatí“, rádi ale svým mladším kamarádům zafandí.

                „Rybářský den dětí“ je jen jednou z akcí, které pro děti a mladé lidi z Arkadie připravují přátelé z Knaufu. Každoročně se setkávají na běžkách, v kuželně a už v červnu společně vyrazí lodí po Labi z Ústí do Bad Schandou, aby se ti zdatnější  vrátili s „knaufáky“ do Ústí po cyklostezce na kolech.

 

O loňském Dni dětí na rybách zde.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.