ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Cyklovýlet údolím Labe >

Cyklovýlet údolím Labe


Datum konání:
23.05.2016

Místo konání:
Labské údolí


                Více přátelstvím než sponzorováním se dá nazvat vztah mezi firmou Knauf Insulation a Arkadií.  Ne proto, že by firma podporovala Arkadii málo, naopak, vedle materiální podpory (zpravidla v rámci grantových řízení Knauf Insulation) probíhá každoročně řada aktivit opravdu přátelských. A není náhoda, že se u jejich zrodu vždycky vyskytuje ředitel krupského závodu Knauf Insulation Jan Brázda. Od závodu smíšených družstev na běžkách, přes kuželkářský přebor, rybaření nebo společnou snídani s následným výtvarným tvořením, až po výlet lodí, kombinovaný s cyklojízdou. 
               
Právě na „kololoď“ vyrazili žáci školy, klienti stacionářů, zaměstnanci chráněných dílen i managementu společně se zaměstnanci Knaufu, v tomto týdnu. Dva autobusy všechny odvezly do Děčína, tam se všichni nalodili i s koly a vydali po proudu Labe do německého Bad Schandau. Cestou překrásným labským údolím se stačili ještě naobědvat a potom už vylodění na německém břehu. Tady se osazenstvo rozdělilo podle svých možností. Ti tělesně zdatnější osedlali kola a po cyklostezce se vydali proti proudu Labe do Děčína, ostatní se vrátili do Děčína autobusy. Výjimkou byl ředitel Brázda, který projel cyklostezku na kolečkových bruslích. V Děčíně se opět obě skupiny spojily, jen ti nejzdatnější cyklisté pokračovali do Krupky či Teplic „po vlastní ose“. Bonusem bylo bezesporu krásné počasí, ideálně „načasované“, vždyť několik hodin po dojetí do Teplic se spustila bouřka, v některých oblastech až ničivá.
                 Zase je za námi jedna společná akce, vymyšlená a materiálně zajištěná „přátelským sponzorem“. Takových partnerů nemá Arkadie mnoho, na jejich výčet by stačily prsty jedné ruky. Tím více si jich vážíme. Už dnes se žáci školy těší na „rybářský“ den dětí. Při jeho organizaci se přidává teplická místní organizace Českého rybářského svazu, propojená s Knaufem opět osobou Jana Brázdy. Více fotografií zde.


Více fotografií zde.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.