ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Cyklistické soustředění >

Cyklistické soustředění


Datum konání:
07.10.2019 - 11.10.2019

Místo konání:
Mikulovice u Pardubic


Cykloturistika má v Arkadii mnohaletou tradici. Při svých „cyklisťácích“ projezdili mladí sportovci velkou část naší vlasti, od jihu na sever či od západu na východ.

Letos se skupina 8 mladých sportovců se 4 trenéry vydala na cyklistický pobyt v Mikulovicích u Pardubic. Během 3 dnů perného tréninku na kole jsme v okolí Mikulovic a Pardubic najezdili přes 110 km za jakéhokoliv počasí, užili jsme si deště i větru, ale také slunce. Navštívili jsme hřebčín ve Slatiňanech, nejvyšší vrchol Pardubicka Kunětickou horu, svezli jsme se i po Labské cyklostezce. Shlédli jsme i další pamětihodnosti blízkého okolí. Zrelaxovali jsme v pardubickém Aquacentru na tobogánech, skluzavkách a v perličkových vířivkách. Všichni sportovci i trenéři přežili náročný program ve zdraví. Ubytování i stravování jsme měli zajištěno v překrásném penzionu Na Netřebě, kde se nám věnovali velmi milí a vstřícní lidé. V pátek se nám nechtělo ani domů a doufáme, že v příštích letech naše soustředění zase zopakujeme.

Poděkování patří jak účastníkům soustředění za jejich výkony, tak obětavým pedagogům a v neposlední řadě statutárnímu městu Teplice, bez jehož finanční podpory by se tento výjezd nemohl uskutečnit.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.