ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Cesta za pokladem >

Cesta za pokladem


Datum konání:
22.05.2015

Napsala nám paní učitelka Jaroslava Jelínková ze ZŠ U Nových lázní:

           Teprve nedávno se mi do rukou dostal email informující o akci Dar dobrého srdce a mne napadlo, jak báječně využít tento projekt k nenucenému seznámení se s našimi sousedy. ZŠ U Nových lázní Teplice totiž sídlí naproti ZŠ Arkadie, kterou navštěvují děti s různými stupni mentálního znevýhodnění obvykle v kombinaci s dalším tělesným či smyslovým postižením.

           Slovo dalo slovo a s žáky 6.A jsme připravili „Cestu za pokladem“, během které skupinky 3-4 žáků Arkadie s jejich průvodci-kamarády ze ZŠ UNL plnily různorodé úkoly a aktivity na stanovištích obsluhovaných 1-2 žáky ZŠ UNL. Navzájem se poznávali a prožívali malá dobrodružství. Počasí nám přálo, děti měly radost ze svých úspěchů, společně stráveného času, ale i malých odměn. J
           Nakonec tato naše „Cesta“ nebyla dárkem jen pro naše sousedy, ale i pro mne. Měla jsem radost, když jsem viděla, jak jsou moji žáci schopni pracovat společně pro dobrou věc a chovat se mile a kamarádsky k dětem, které se vypořádávají se svým znevýhodněním každý den a přesto se umí radovat i z maličkostí. Byl to tedy dárek i pro ně. Rozumí snad nyní více tomu, co je opravdu v životě důležité a cenné.

Paní učitelce i dětem děkujeme za krásný dárek. Za ZŠ a PrŠ Arkadie o.p.s. Radka Beránková

 Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.