ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Bez hranic spolu - spojujeme rozdílné světy >

Bez hranic spolu - spojujeme rozdílné světy


Datum konání:
16.08.2013 - 23.08.2013

Místo konání:
Wildpark Geising


Konec prázdnin strávilo sedm žáků speciální soukromé školy Arkadie těsně za našimi hranicemi. V rámci projektu „Bez hranic spolu - Spojujeme rozdílné světy“, financovaném z prostředků EU, strávili spolu s novými kamarády z „Kinder- und Jugendklub B-plan der Kindervereinigung  Chemnitz e.V.“ zajímavý týden v sousedním Geisingu. Ubytování byli uprostřed divoké přírody východních Krušných hor, ve zdejším „Wildparku“.

Týdenní program byl vskutku pestrý. Užili si každodenních procházek po zooparku spojených s krmením zvířat, koupání v přírodním koupališti, prohlédli si samotné městečko Geising, ale podívali se i za jeho hranice. Navštívili totiž městské slavnosti v saské metropoli Drážďanech, historickou pekárnu a mlýnici v sousedství Geisingu, podívali se také do nedalekého Altenbergu, ve kterém navštívili výstavu plazů a obhlédli zimní bobovou dráhu, dobře známou také Tepličanům. To vše bylo proloženo spoustou her a soutěží, nechyběla samozřejmě stezka s „pravými“ strašidly, diskotéka a také oheň s grilováním typických německých dobrot.

Celý program prožívali společně s německými kamarády z Chemnitz (Saské Kamenice), se kterými se domlouvali několika německými slovíčky, ale hlavně pantomimou. „Němečtí přátelé byli příjemní a přátelští, byť trochu upovídaní, ale jazyková bariéra nebyla v žádném případě překážkou naší plodné spolupráce“, říká Iva Hampejsová, jedna ze dvou speciálních pedagožek, které tvořili doprovod naší skupiny. Celá akce zapadá do dlouhodobé koncepce přeshraniční spolupráce, která má řadu podob a bez nadsázky pomáhá svým dílem ke vzájemnému poznání obou sousedních národů.

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.