ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Adventsbazar >

Adventsbazar


Datum konání:
28.11.2014

Místo konání:
Gardelegen, Německo


Jako každý rok, začaly pro Arkadii Vánoce první adventní víkend v Německu. Pomineme-li totiž výrobu vánočního zboží, která začíná v chráněných dílnách už v letních měsících, je první akcí, která voní Vánocemi, adventní trh partnerské organizace Lebenshilfe v Gardelegenu.

Stejně jako v minulých letech se do Gardelegenu vypravila skupina zaměstnanců chráněných dílen a vedení Arkadie s notnou dávkou výrobků chráněných dílen, které téměř všechny prodali. „Vedle toho jsme vezli velkou zásilku vánočního zboží do Lebenshilfe v Magdeburgu, kde naše výrobky prodávají také v rámci adventních trhů“, říká Karel Klášterka, který výpravě Arkadie velel. Vedle adventního prodeje se ale pracovníci Arkadie seznámili také s novinkami, které náš dlouholetý partner připravil pro své klienty. Vedle nově postaveného denního stacionáře pro lidi s těžkým kombinovaným postižením zprovoznili také parkoviště pro obytné vozy a karavany, které spolu se zazimovací halou dá práci dalším lidem se zdravotním postižením. Hledání pracovního uplatnění pro lidi ohrožené na trhu práce je hlavním úkolem této organizace.

Setkání s přáteli z organizace, se kterou spolupracujeme už dvanáct let, je vždy příjemné a inspirující. Další bude již v tomto týdnu, kdy přijede skupina přátel z Gardelegenu na Vánoce s Arkadií.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.