ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Abilympiáda speciálních škol >

Abilympiáda speciálních škol


Datum konání:
17.04.2013

Místo konání:
Základní škola praktická, Bílina


Již podeváté uspořádala Základní škola praktická v Bílině abilympiádu, tedy soutěž pracovních dovedností. Letošní ročník soutěže měl téma Romská kultura. Pěti posledních ročníků se pravidelně zúčastňuje také soutěžní družstvo soukromé speciální školy Arkadie. Samozřejmě tam byli i letos a, jak jinak, zase byli úspěšní.

Čtyřčlenné soutěžní družstvo Arkadie obsadilo dvě kategorie: výrobu šperků a vtipné pohoštění. V kategorii výroba šperků obsadila Nikola Bartošová druhé místo a Míša Benčíková místo třetí. Kristýna Matoušková a Nikolas Pokoš pracovali jako tým a ve své kategorii (vtipné pohoštění se zaměřením na tradiční romskou studenou kuchyni) se umístili na příčce nejvyšší, na 1.místě. „Naše účast na abilympiádě se stává tradicí,“ říká jedna z doprovázejících učitelek, Ivana Hampejsová, „náročnou práci dětem zpříjemňovalo vstřícné prostředí, pohoštění a jako vždy dobrá nálada. Dopadli jsme výborně, všichni si odvezli diplomy a ocenění za umístění na stupních vítězů. Už se těšíme na příští rok.“

Rozvíjení pracovních dovedností je pro žáky speciálních škol, jejichž uplatnění na trhu práce je bezesporu složitější než u většinové populace, velice důležité. Abilympiády jsou jednou z osvědčených možností motivace. Není proto náhodou, že za měsíc se družstvo Arkadie vypraví na celostátní abilympiádu dětí a mládeže, pořádanou Jedličkovým ústavem v Praze.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.