ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > 10.ročník dětské abilympiády >

10.ročník dětské abilympiády


Datum konání:
16.04.2014

Místo konání:
ZŠ praktická v Bílině


Bílinská abilympiáda (soutěž v pracovních dovednostech) určená žákům speciálních škol se letos uskutečnila již podesáté. Většiny ročníků se zúčastnilo také družstvo soukromé speciální školy Arkadie. Pořadatelé soutěže, ZŠ praktická v Bílině, letos dali abilympiádě téma Divoký západ.
            Sedmičlenné abilympijské družstvo Arkadie obsadilo pět disciplín. Na soutěž se účastníci dlouho připravovali, ke zvolenému tématu zaměřili například karneval a tak si mnohé vyzkoušeli. „Zápolení bylo těžké, ale hodiny tréninku se vyplatily. Výrobky se dětem moc povedly a radost byla zasloužená,“ říká Ivana Hampejsová, učitelka, která soutěžící doprovázela a s dalšími kolegy na abilympiádu také připravovala. V disciplíně Studená kuchyně se v souvislosti s hlavním tématem připravoval pokrm z fazolí a Natálka Třísková s Kubou Hrdličkou stanuli na stupni nejvyšším. V oboru Keramika vytvořila Nikola Bartošová totem a získala tak 2.místo. V Ručních pracích byly medailové úspěchy dva: Kristýna Hybšová s indiánským lapačem snů 1.místo a Michal Török s indiánským náhrdelníkem 2.místo. V disciplíně Počítače uniklo Míše Benčíkové a její počítačové kresbě Indiána medailové místo jen těsně.

            Abilympiády jsou důležitým nástrojem při přípravě žáků speciálních škol na budoucí povolání. Již v květnu čeká žáky Arkadie účast na celostátní abilympiádě dětí a mládeže, kterou pořádá pražský Jedličkův ústav.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.