ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > 10.projektové setkání Erasmus+ >

10.projektové setkání Erasmus+


Datum konání:
18.10.2017 - 20.10.2017

Místo konání:
Świerzawa, Zlotoryje - Polsko


Již  X. setkání partnerských organizací projektu "Výměna zkušeností v odborném vzdělávání a přípravě na práci osob se zdravotním postižením" financovaného z programu ERASMUS + aktivity Strategická partnerství, se uskutečnilo  u polských přátel. Tentokrát se ho za Arkadii, která je českým účastníkem projektu, zúčastnilo pět uživatelů služby Sociálně-terapeutických dílen z Teplic, Úpořin a Krupky, spolu se dvěma asistenty.

"Hlavní náplní byla účast na mezinárodních sportovních hrách (Paralympiádě) ve Zlotoryji, kde jsme získali krásné 5. místo, pohár a medaile. Všichni účastníci se velmi obětavě zapojili do sportovních disciplín a na hřišti do toho dali všechno!" říká asistent Karel Klášterka, projektový manažér Arkadie.  K dalšímu programu patřila exkurze a společný workshop spojený s rytím do skla ve sklářské huti Julie v Piechowicích, prohlídka Parku miniatur v Kowarech, návštěva obytné knížecí věže s nejstaršími dochovanými nástěnnými malbami ve střední Evropě v Siedlecině nebo společný oběd v nádherné horské restauraci Perla Zachodu umístěné nad údolím řeky Bobr nedaleko města Jelení Hora. Již nyní se připravují další dvě společná setkání v tomto roce, listopadové u partnerů v Gardelegenu a prosincové opět hostí Arkadie v Teplicích v rámci své předvánoční akce Živý Betlém.

Účast Arkadie v tomto projektu, který navazuje na projekty předchozí, trvá už řadu let a má pro přípravu lidí s handicapem na pracovní uplatnění značný význam. Výměna zkušeností zaměstnanců, kteří klienty na pracovní uplatnění připravují, je stejně důležitá jako zvyšování motivace klientů, kterou pozitivně ovlivňuje poznávání života v partnerských organizacích a setkávání se zahraničními partnery.Více fotografií zdeVytvořila společnost NEXU, s.r.o.