ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Cykloturistický výjezd >

Cykloturistický výjezd


Datum konání:
27.09.2022 - 29.09.2022

Místo konání:
Boží dar


     Cykloturistika má v Arkadii mnohaletou tradici. Od roku 1996 projezdili mladí cyklisté z Arkadie na bicyklech, tricyklech, duplexech (dvě spřažená kola pro cyklistu se zdravotním postižením a jeho asistenta) či tandemech velkou část naší republiky, jeden rok se vydali i do sousedního Německa. Každoročně také podnikají výlety po cyklostezce v nedalekém labském údolí. Po celou dobu jim tyto aktivity umožňuje také cyklopřívěs za mikrobus, který Arkadie získala díky projektu VZP.
     Na podzimní cyklistický pobyt vyrazila skupina 8 žáků druhého stupně ZŠ a studentů jednoleté i dvouleté praktické školy se svým doprovodem na Boží Dar v Krušných horách. K cyklistickým výpravám jim posloužila Ježíškova cesta a vrchol Klínovce s možností ježdění v bikeparku Klínovec. Modrý trail AZUR využilo i několik odvážnějších cyklistů z Arkadie ke sjezdu až do Jáchymova. Tady čekalo služební vozidlo a zasloužená relaxace v místních Lázních Agricola. V náročném programu nezanedbali ani kulturu a v místním muzeu navštívili stálou expozici historie Božího Daru a v Jáchymově těžební věž.
     „Stejně jako v několika posledních letech jsme byli ubytováni v penzionu Zita, kde nám nabízejí ideální zázemí, výborně vaří a starají se o nás,“ říká vedoucí výjezdu Jana Walterová. Poděkování za skvělou akci patří speciálním pedagogům, kteří se dětem věnovali a ochotnému personálu penzionu Zita.


Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.