Příběh Kristýny | ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Příběh Kristýny >

Příběh Kristýny

Abilympijské slzy

S Kristýnou jsme se na soutěž připravovaly 14 dní. Do Prahy se jelo vlakem brzy ráno v 6.50. Kristýna bydlí v Krupce, vyhledaly jsme tedy autobus, kterým odjezd vlaku v pohodě stíhala. Já se chystala také, ale později a autem. 

Spalo se mi dobře, budík na 8 hodinu. Do snu mi náhle vpadl zvuk mobilu. Ležel v předsíni a běžně ho neslyším, ale tohle ráno bylo výjimkou. Probrala jsem se ve vteřině. Bylo 6.20. Hlavou mi okamžitě blesklo: "Paní Šulerová! Něco se děje!" A dělo. Autobus, kterým měla Kristýna dorazit do Teplic, nejel. Stály s maminkou bezradně na zastávce v Bohosudově. Převrátily se mi mozkové závity, co teď? Tolik jsme trénovaly, přece to nevzdáme! Přes pyžamo jsem natáhla triko naruby a džíny, poslepu  popadla doklady a klíče, seběhla 3 patra a skočila jsem do auta. Krupka, Teplice, to nemůžeme stihnout. Bylo 6.32.

Za jízdy se mobilem domlouvám s kolegyněmi na teplickém nádraží. Krátké bloudění po Krupce. Kristýna s mamkou čekají u plavecké, běžely mi naproti. Volám: "Rychle do auta. Musíme do Ústí, jinak nemáme šanci!" Vyrážíme po vzoru Jamese Bonda stíhat rychlík. Vyjíždíme z Krupky. Je 6.50. Chabařovice, rozkopaná silnice, objížďka! Přestanov, traktor s maringotkou, 20 km v hodině. Na všech semaforech červená. To snad ne! Všichni abilympijští bohové se spikli proti nám.

Konečně ústecké nádraží na dohled, ale zákaz odbočení. Nedá se nic dělat, Praha má přednost. Kristýna s mamkou vyskakují z auta a běží k nádraží. Je 7.10. 

Úleva, bohové se smilovali, rychlík měl 5 minut zpoždění. Kristýna přistupuje do vlaku a já už v klidu, ale se stále bušícím srdcem vezu její mamku domů na zaslouženou kávu.

Praha, Jedličkův ústav. Kristýna soutěží v disciplíně studená kuchyně. 3 hodiny vyrábí vegetariánské a šunkové chlebíčky. Konkurence je velká. Odpoledne čekáme netrpělivě na vyhodnocení soutěží. Přichází vyhlášení vítězů studené kuchyně, 3. místo, 2. místo, 1. místo... Kristýna Šulerová! Kristýna vyhrála, je první! Má zlatou medaili.

Za slzy dojetí a štěstí se v tuto chvíli nikdo nestydí. A abilympijští bohové? Ti se určitě tiše usmívají.

                                               

                                                                                                          Ivana
                                                                                               Hampejsová

 

 Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.