Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Zimní hry Hnutí speciálních olympiád >

Datum konání:
11.01.2015 - 16.01.2015

Místo konání:
Horní Malá Úpa - Krkonoše

V pátek se vrátilo družstvo sportovního klubu Arkadie Teplice ze závodů v běžeckém lyžování Hnutí speciálních olympiád České republiky, které se již tradičně uskutečnilo v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Přes dvě stovky účastníků se sjely do tohoto lyžařského střediska, aby se utkaly o co nejlepší umístění v běžeckém a sjezdovém lyžování a v jízdě na snowboardu.  Za sportovní klub Arkadie Teplice se zúčastnili sportovci běžeckého lyžování ve složení Martina Mikovcová, Adéla Šavlová, Ondra Adameček, Igor Brežný, Jakub Hrdlička a Láďa Vojtěchovský.
     Počasí bylo střídavé, ale důležitý byl dostatek sněhu a mohly tak proběhnout závody ve všech disciplínách. Rozdělení do kategorií odpovídalo reálným možnostem jednotlivých zdravotně postižených sportovců. Sportovci Arkadie potvrdili dobrou připravenost a získali ve svých kategoriích 5 zlatých, 3 stříbrné, 2 bronzové, 2 čtvrtá a 2 pátá místa. Nejúspěšnější z našich sportovců byl Kuba Hrdlička, který ke svým dvěma zlatým medailím v individuálních disciplínách (běh na 500 a 1000 m) přidal i třetí zlatou ze štafety 4x1km. Láďa Vojtěchovský přidal zlatou medaili ze štafety ke zlaté na trati 5 km a bronzové na 10km. Adéla Šavlová, třetí ze „zlaté“ štafety, získala druhé zlato v běhu na 10 km, stříbro na 5 km a bronz na 3km. Čtvrtým členem nejúspěšnější štafety byl Ondra Adameček, který k tomuto zlatu přidal stříbro z běhu na 1 km. Stříbrnou medaili si na krk pověsil také Igor Brežný za běh na 500 m.

V průběhu her se sportovci zapojili do projektu University Palackého z Olomouce Zdravý sportovec, zabývajícího se vlivem životního stylu, zejména pak pravidelného pohybu na zdravotní stav populace. Tři ze Arkadie - Adéla, Ondra, Láďa- byli vybráni na podrobné vyšetření sportovní připravenosti. Testery a předepsané pohybové aktivity ukázaly, že jsou v dobré fyzické kondici a umístili se na předních místech v těchto testech.
      Speciální hry finančně podpořilo Město Teplice a tým Michala Tomiče ze společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., který dobrovolnou sbírkou sponzoroval účast jednoho sportovce.