ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Den D v DPD >

Den D v DPD


Datum konání:
13.06.2015

Místo konání:
Areál DPD Modletice u Prahy


           Tvůrčí dílnu pro rodiny zaměstnanců svého významného sponzora, logistické společnosti DPD (Direct Parcel Distribution CZ s.r.o.), připravili zaměstnanci  a klienti Arkadie a její soukromé speciální školy spolu s žákyněmi této školy. Chtěli se tak alespoň symbolicky odvděčit jednomu z nejvýznamnějších sponzorů, na setkání rodin jeho zaměstnanců v sídle firmy v Modleticích u Prahy.
           Příprava na akci začala již dlouho před ní v denním  stacionáři Arkadie, kde klienti vyrobili keramické rámečky ve tvaru kytiček. Ty pak v samotné tvůrčí dílně její účastníci dozdobovali  navlékáním různých korálků na drátky. Při práci je pak pod vedením svých pedagogů instruovaly Kristýna Vojtíšková, Julie Drapáková a Kristýna Hybšová, žákyně, které se úspěšně zúčastňují abilympiád, přehlídek pracovních dovedností.
           Spolupráce Arkadie a DPD trvá již několik let. Vedle darů z různých tombol na firemních akcích, internetové charitativní akce A čeho se vzdáte vy ? či jednorázových darů, spočívá pomoc firmy Arkadii zejména v bezplatné pravidelné dopravě materiálu a výrobků mezi Teplicemi a německým Gardelegenem. V něm sídlí partnerská organizace Lebenshilfe, s jejímiž chráněnými dílnami chráněné dílny Arkadie kooperují v zakázkách pro automobilový průmysl. Díky této spolupráci, kterou pomoc DPD umožňuje , má zaměstnání osm lidí se zdravotním postižením. Vzájemné poznání obou organizací vyvrcholilo jmenováním výkonného ředitele DPD do správní rady obecně prospěšné organizace Arkadie o.p.s. DPD byla za rok 2012 oceněna Cenou Arkadie.  Aktivní účast Arkadie na akcích DPD je jen malou protihodnotou za služby, které ji jsou tímto sponzorem poskytovány.

Další fotografie z akce naleznete zde.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.